WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Winobraniowy finisz z wystawą klasyków

Auta znane z polskich ulic w czasach PRL, zachodnie klasyki, a także amerykańskie krążowniki szos – te wszystkie motoryzacyjne “perełki” zjadą w niedzielę w jedno miejsce Zielonej Góry.

Wystawa pojazdów zabytkowych i klasycznych w naszym mieście odbędzie się drugi rok z rzędu, tym razem jednak przy okazji Winobrania. Mówi Kacper Rosik, jeden z organizatorów niedzielnego wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich od 12:00 do 15:00 na ulicę Chrobrego 3, w dawnej rozlewni koniaków. Pierwsza edycja była w zeszłym roku, podjęliśmy decyzję, że w tym roku zorganizujemy coś takiego dla zielonogórzan podczas Winobrania.

Zobaczymy samochody z różnych czasów i miejsc, także ze Stanów Zjednoczonych. Auto Marcina Obary pali – bagatela – 20-22 litry.

To jest amerykańska ciężarówka pickup GMC 100. Najpopularniejszy farmerski samochód od lat 40′ do 70′ XX w. Ten model jest stylizowany. Przyjmuje się to, co najlepsze dała amerykańska motoryzacja i robi się z tego styl życia. 

Wystawa w niedzielę, 12 września od 12:00 do 15:00 przy ul. Bolesława Chrobrego 3, tuż obok ronda Michała Kaziowa. Wstęp jest wolny.

foto: MK
foto: MK
foto: MK
foto: MK

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: