ZIELONA GÓRA:

Winobranie w przestworzach – piknik Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

Oprócz koncertów, korowodu i jarmarku klimat zielonogórskiego święta wina tworzą wydarzenia sportowe. Winobraniową atrakcję, która pozwoli nam oderwać się od ziemi, przygotował aeroklub w Przylepie.

Winobraniowy Piknik Rajdowo-Nawigacyjny to jedyna w Polsce impreza dla osób, które nie mają licencji pilota i doświadczenia w lataniu. Z pomocą instruktora mogą się nauczyć nawigacji. Wystartują również w konkurencji próby lądowania. Ostateczna forma zawodów będzie jednak zależeć od warunków pogodowych. Jeśli aura się pogorszy, organizatorzy zrezygnują z prób nawigacyjnych. Zasady wyjaśnia Krzysztof Jęczała z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Krzysztof Jęczała, pilot Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

Do konkursu dopuszczone są wiropłaty, czyli maszyny utrzymujące się w locie dzięki sile nośnej na powierzchniach wirujących. W poprzednim roku były to helikoptery Bell 427 i Robinson R44. Udział mogą wziąć zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy, a zapisy będą prowadzone właściwie do ostatniej chwili.

Krzysztof Jęczała

II Winobraniowy Piknik Rajdowo-Nawigacyjny odbędzie się 10 września w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej. Więcej informacji – na stronie aeroklubu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: