ZIELONA GÓRA:

Winobranie i festiwal im. Anny German odwołane? Wszystko na to wskazuje…

Czy w Zielonej Górze odbędzie się w tym roku Winobranie i Festiwal im. Anny German? Takie oto pytania skierowaliśmy dziś w „Miejskim Alercie” do Janusza Kubickiego.

Prezydenta Zielonej Góry pytaliśmy dziś właśnie o to, czy największe kulturalne imprezy w mieście zostaną odwołane. Janusz Kubicki nie ukrywa, że nad odwołaniem obu imprez miasto bardzo poważnie się zastanawia, choć żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły.

Jeszcze nie odwołaliśmy Winobrania, ale to chyba odejdzie do przeszłości. Pani dyrektor ZOK Agata Miedzińska prowadzi rozmowy, ale bez zobowiązań finansowych. Chyba jednak Winobranie nie będzie takie, do jakiego przywykliśmy. Wirus do tej pory nie zniknie, więc nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli kogoś gościć.

Prezydent Zielonej Góry dodaje, że takie decyzje – odnośnie odwołania imprez kulturalnych – są bardzo trudne, ale liczy na zrozumienie mieszkańców. A samo Winobranie –  jeśli się odbędzie – to na pewno w zupełnie innej formule niż dotychczas.

Być może coś zrobimy, ale nie w takiej formule jak wcześniej. Mądrzy na tym świcie odwołują masowe imprezy wszystkie, to coś w tym jest. Mieszkańcy pewnie to zrozumieją, choć będzie to trudne.

„Miejski Alert” od poniedziałku do soboty o 10.30 w Radiu Index

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: