KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

„Winiarka” szuka kolejnego właściciela. Który artysta ją zdobędzie?

Nie tylko literaci amatorzy są doceniani w Zielonej Górze. Miasto nie zapomina oczywiście o twórcach, którzy mają już artystyczny dorobek. Co roku Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica” wyróżnia ich nagrodą literacką „Winiarka”.

„Winiarką” honorowani są twórcy, którzy piszą o Zielonej Górze. Kandydatów do niej mogą wskazać zarówno instytucje, jak i osoby prywatne.

Zielonogórska Nagroda Literacka stała się bardzo ciekawą formą nagradzania naszych literatów – nie tylko zielonogórskich. Są też twórcy spoza Zielonej Góry. Widzę, że mnóstwo osób pyta, jak tę nagrodę zdobyć. Będziemy czekali na zgłoszenia – czy to organizacji, czy towarzystw, czy osób prywatnych, zgłaszających kandydatury do nagrody literacki. Później kapituła rozstrzygnie, kto ma najbardziej ciekawy dorobek związany z Zieloną Górą.Ryszard Błażyński, prezes Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry „Winnica”

W tym roku towarzystwo „Winnica” przyjmuje zgłoszenia do konkursu do 16 września.

Później kapitała ocenia kandydatów. W tamtym roku było ich czternastu. Wybraliśmy jednego – nagrodę zdobył Krzysztof Koziołek, znany “kryminalista”, autor kryminałów z Nowej Soli, zresztą zielonogórzanin, piszący o zielonogórskich sprawach i zielonogórskiej tematyce.Ryszard Błażyński

Zwycięzca otrzyma statuetkę „Winiarki” na uroczystej gali organizowanej przez towarzystwo „Winnica”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: