ZIELONA GÓRA:

Wieża widokowa w Rugii – imponujący widok i mnóstwo turystów [ZDJĘCIA]

– Halo z Wyspy Rugia! Przepiękne widoki rozpościerają się z tutejszej wieży widokowej. Turystów mnóstwo – relacjonuje nasz reporter Marcin Krzywicki. Wycieczkę do Niemiec zorganizował Urząd Miasta, żeby przekonać mieszkańców do budowy wieży widokowej w Zielonej Górze.

W wyjeździe biorą udział mieszkańcy naszego miasta, radni, dziennikarze, prezydent Janusz Kubicki.

Zwieńczona “orlim gniazdem” wieża ma wysokość 40 metrów, a usytuowana jest 82 m n.p.m. Konstrukcja jest ustawiona na obszarze objętym programem Federalnej Fundacji Dziedzictwa Przyrody. Powstałe tutaj Centrum Dziedzictwa Rugii ma chronić środowisko i edukować. Aby dojść do celu, trzeba przejść wznoszący się na wysokość około 10 metrów deptak ciągnący się spiralnie na czterech kondygnacjach.

– Ani jednego schodka! – mówi Marcin Krzywicki. – Wejście nie wymaga wysiłku, bo kąt nachylenia całej ścieżki nie przekracza 6%. Spacer urozmaicają poglądowe stacje i swoiste przeszkody dla tych, którzy mają więcej odwagi – relacjonuje dziennikarz.

Uczestnicy wycieczki przyznają, że widok z wieży robi ogromne wrażenie, ale nadal nie wszyscy są przekonani do budowy takiej wieży w naszym mieście.

Z kolei prezydent Janusz Kubicki uważa, że widoki w Zielonej Górze będą jeszcze piękniejsze.

A czy Wy jesteście przekonani do budowy wieży u nas?

Zdjęcia: Marcin Krzywicki

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: