WINOBRANIEZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Wieloletni działacz apeluje: Wszystkie ręce na pokład!

Trwa jubileusz 75-lecia żużla w Zielonej Górze. Z tej okazji w naszym winobraniowym studiu gościmy codziennie przedstawicieli Falubazu, ale klub to nie tylko żużlowcy, ale również działacze.

Od wielu lat w klubie jest Michał Pepiński. Początki jego pracy to lata 70’. Dziś pan Michał jest przewodniczącym komisji rewizyjnej w stowarzyszeniu ZKŻ. To on przed laty namówił do wejścia w żużel Zbigniewa Morawskiego i w Zielonej Górze mieliśmy przez kilka lat show w iście amerykańskim stylu.

Zbyszek Morawski, który ma rodzinę w USA, który wie, jak się organizuje duże imprezy, przyjeżdża do Zielonej Góry, bierze duże kredyty i robi kapitalne widowiska. Amerykańskie show, cheerliderki, pompony, race, fajerwerki, występy zespołów i świetnie ubrani oraz wyposażeni żużlowcy. To nie mogło trwać długo, Zbyszek w końcu się zadłużył i mieliśmy kłopoty.

Działacz przyznaje, że bardzo przeżył spadek zielonogórzan w tym roku. Co zrobić, by szybko wrócić? Potrzebne wszystkie ręce na pokład – zaapelował kilka razy w Radiu Index.

Tu jest olbrzymie grono ludzi. Zjednoczmy się, pomóżmy sobie nawzajem, stwórzmy fajny klimat i wejdziemy z powrotem do ekstraligi. Ja jestem pewien.

Cała rozmowa do zobaczenia na wZielonej.pl. Dziś ostatnia nasza rozmowa z okazji jubileuszu 75-lecia. Gościem tym razem będzie Damian Pawliczak. Do usłyszenia i zobaczenia o 18:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: