ZIELONA GÓRA:

Widoczność na drodze gwarancją bezpieczeństwa

W ramach działań policjanci uczestniczą w spotkaniach edukacyjnych z dziećmi przekazując im wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Po każdym spotkaniu dzieci otrzymują odblaski wraz ze wskazówkami dotyczącymi ich przeznaczenia i stosowania. Odblaski wręczane są również pierwszoklasistom podczas uroczystych pasowań na uczniów organizowanych na terenie szkół, w których uczestniczą zaproszeni przedstawiciele Policji.

W ramach kampanii zostały także ogłoszone dwa konkursy. Pierwszy z nich, plastyczny, jest adresowany do uczniów z klas I-III. Drugi, fotograficzny, do uczniów z klas IV-VI. Zadaniem konkursowiczów jest przedstawienie pozytywnych i negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim pieszych i rowerzystów . Termin składania prac upływa 18 października. Szczegóły zamieszczone są w regulaminach przesłanych do zielonogórskich szkół. Zakończenie tegorocznej edycji oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w listopadzie.

Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Urzędem Miasta Zielona Góra oraz Fundacją „Bezpieczne Miasto”. Zakup odblasków dla dzieci oraz nagród w konkursach sfinansował Urząd Miasta Zielona Góra.

Autor: Damian Łobacz / źródło: KMP w Zielonej Górze

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: