ZIELONA GÓRA:

WF w hali CRS? Tak i to z medalistką mistrzostw świata i Europy!

Kto najlepiej przekonuje najmłodszych do aktywności fizycznej? Gwiazdy sportu! Byłe i obecne. Monika Pyrek ma na koncie wiele medali mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce.

Do sportu będzie zachęcać w Zielonej Górze. Była sportsmenka poprowadzi alternatywne lekcje wychowania fizycznego dla dzieci z zielonogórskich podstawówek. Zajęcia odbędą się 15 i 16 października w hali CRS.

Będą to zajęcia pod patronatem Moniki Pyrek. Dosyć duża impreza, ciekawe zajęcia i ciekawa forma, by pokazać alternatywną formę przeprowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Plan jest taki, że w ciągu dwóch dni przewinie się ok. 600 dzieci. Zajęcia będą prowadzone w takich ok. stuosobowych grupach. Będzie je prowadzić nie tylko pani Monika, ale też wiele innych osób. W Zielonej Górze będziemy kolejny raz zarażać sportem. Staramy się też promować lekką atletykę.Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR w Zielonej Górze

Podczas wf-u dzieci nie tylko zagrają w gry zespołowe, takie jak: piłka nożna i ręczna czy koszykówka, ale także skorzystają z refleksomierza, będą przeciągać linę z wykorzystaniem elektronicznego symulatora oraz spróbują się wspiąć na mechaniczną ściankę wspinaczkową. Zajęcia we wtorek i środę od 8:00 do 14:00 w hali CRS.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00