TEATRZIELONA GÓRA:

Weekend w teatrze? Wracają „Gusła”

W Lubuskim Teatrze w najbliższy weekend odbędą się spektakle dwóch sztuk. Będziecie mogli zobaczyć „Sztukę” i „Gusła” w wykonaniu zielonogórskich aktorów.

Na scenie kameralnej w sobotę i niedzielę o godzinie 16:00 rozpocznie się spektakl „Sztuka” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Więcej o spektaklu mówi Magdalena Pawlak, kierownik działu impresariatu Lubuskiego Teatru.

Spektakl opowiada historię trzech przyjaciół, z których jeden kupuje obraz, który jest białą plamą, i chce udowodnić pozostałym, że to jest dzieło sztuki. No gdzieś tam widać jakieś na tym obrazie może malutkie kreseczki, ale czy to jest dzieło sztuki? No każdy ma inne podejście. Czy przekona tych swoich przyjaciół? Do czego to doprowadzi? Odpowiedź w teatrze.

Drugą propozycją Lubuskiego Teatru w ten weekend są „Gusła”, czyli przedstawienie na podstawie utworów Adama Mickiewicza w reżyserii Grzegorza Brala, który odpowiada także za choreografię. Ten spektakl możecie obejrzeć w sobotę o godzinie 19:00 i w niedzielę o godzinie 18:00.

Spektakl muzyczny można by powiedzieć, ale jest to spektakl, który jest stworzony na podstawie „Dziadów” Mickiewicza, więc tutaj klasyka. Niesamowity ruch, niesamowite stroje. To, co się dzieje na scenie, zachwyca i myślę, że każdy przyjść i ten spektakl zobaczyć.

„Gusła” możecie obejrzeć już w piątek. Pierwszy marcowy spektakl odbędzie się właśnie 17 marca o godzinie 19:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00