ZIELONA GÓRA:

W ten weekend fantastyka zawładnie miastem. Tym razem także w CN Keplera – Planetarium Wenus

Zielona Góra znów w centrum uwagi. Przyciągnie tym razem fanów fantastyki na Bachanalia Fantastyczne organizowane przez Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.

Tegoroczny konwent upłynie pod znakiem potrójnego jubileuszu. Będzie to 30. edycja imprezy, 75. urodziny Bogusława Polcha i 70 lat Macieja Parowskiego. Nie zabraknie więc wspomnień. Program imprezy obfituje też w mnóstwo gier i warsztatów, w tym zajęć dla przyszłych pisarzy i rysowników.

Mamert Janion

Część zaplanowanego programu odbędzie się nie w Krzywym Kominie na Fabrycznej, ale w Planetarium Wenus. Tam Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra zaprasza na blok popularnonaukowy i kolejną grę.

Mamert Janion, Adam Mocny

Kosmicznym atrakcjom będzie towarzyszyć promocja literatury. Ukaże się szósty tom serii „Fantazje Zielonogórskie” z opowiadaniami nadesłanymi na konkurs. Wśród nich zwycięski tekst Filipa Kopija. Tom będzie dostępny w cenie 10 złotych. Jak mówi Igor Myszkiewicz, warto go przeczytać, ponieważ tegoroczne opowiadania nie należą do typowej fantastyki.

Igor Myszkiewicz

30. Bachanalia Fantastyczne odbędą się od 16 do 18 września. Program wydarzenia znajdziecie w tym linku. Imprezami towarzyszącymi będą wystawy: grafiki Tomasza Niewiadomskiego, Bartłomieja Fedyczaka oraz Kamila Pietruczynika. O ostatnim autorze pisaliśmy tutaj.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: