KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Weekend bez wychodzenia… z galerii. Kulturalny zestaw w El Szapo Bar

Wieczorną porą okolica zielonogórskiego deptaka może tętnić życiem. Aktywność kulturalną chce obudzić w mieszkańcach galeria El Szapo Bar. Nieobca jest jej też dobroczynność.

Galeria włącza się w pomoc Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Otwartą próbę zorganizuje w niej grupa Drewno. Wejściówką na koncert będzie podarunek dla czworonogów – karma, smycze lub wrzutka do puszki. To już dziś, 24 listopada o godzinie 19:00.

Także w weekend przy Żeromskiego dużo będzie się działo. W sobotę, również o 19:00 rozpocznie się pierwszy wernisaż w galerii.

To wernisaż młodego, zielonogórskiego artysty z naszego Liceum Plastycznego. Zrobił dyplom pod okiem Doroty Komar. Remigiusz Jabłecki – postać bardzo kolorowa, obrazy również. Jeszcze niedziela – w niedzielę wieczór z tangiem milonga. Będzie DJ, przyjdą ludzie poszurać nóżką, jak my to nazywamy.Małgorzata Szapował

Galeria El Szapo Bar to stosunkowo nowe przedsięwzięcie na kulturalnej mapie Zielonej Góry. Istnieje od października tego roku. Mieści się w dawnej Galerii u Jadźki i zamierza kontynuować jej ponad 30-letnią historię. – Deptak i miasto potrzebują natychmiastowej reaktywacji kulturalnej – twierdzi M. Szapował.

Jeśli ktoś miałby ochotę wdrożyć się w świat szerzenia kultury, w rolę takiego animatora, polecam zajść do nas. Szukamy ludzi do pomocy, na staż, do pracy. Wpadajcie.

Pomysłów na wydarzenia ciągle przybywa. Galeria jest otwarta na nowe propozycje, niekoniecznie koncertowe, ale z pewnością artystyczne. Zaprezentują się w niej… tatuażystki. Szczegóły w całej rozmowie.

Godzina Rektorska – Małgorzata Szapował     

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00