LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Wchodzi nowy system poboru opłat drogowych. Czym jest e-TOLL? [WIDEO]

Dzisiaj wystartował nowy system poboru opłat drogowych. Kierowcy z portalu e-TOLL dowiedzą się m.in. o tym, jak dotrzeć do obranego punktu czy, ile zapłacą za trasę.

Portal ma zapewnić komplet informacji dotyczących poboru opłat drogowych na polskich drogach. O szczegółach mówi Ewa Markowicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Jest to nowy system, który co do zasady ma zastąpić dotychczas funkcjonujący system poboru opłat na drogach viaTOLL. Na razie, te oba systemy będą działały jednocześnie. Będzie taki okres przejściowy, do 1 lipca, z możliwością przedłużenia do końca września.

Nowy system odchodzi od systemu rejestracji radiowej na rzecz systemu satelitarnego i elektronicznego. System będzie wdrażany etapami.

W drugiej połowie maja jest planowana rejestracja całego systemu, pod koniec maja uruchomienie miejsc obsługi klienta, a 1 czerwca już pobór opłat w nowym systemie.

e-TOLL będzie pod nadzorem szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Rejestracji w systemie będzie można dokonać drogą elektroniczną. Więcej informacji znajdziecie pod adresem etoll.gov.pl. Więcej też w naszym materiale wideo na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: