LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Ważne rady podczas wypoczynku nad wodą

Wysokie temperatury i pełne słońce sprzyjają wyjazdom nad jezioro, morze czy basen. Ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie innych, ale i własnym. Jak przygotować się na wyjazd nad wodę?

Upały, które coraz częściej nam towarzyszą, sprawiają, że wyjeżdżamy nad wodę. Województwo lubuskie obfituje w liczne jeziora, ale przed wypoczynkiem oraz na miejscu trzeba pamiętać o kilku rzeczach. O tym, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, opowiedział ratownik medyczny Łukasz Frączkiewicz:

Jak najbardziej trzeba pamiętać o bezpieczeństwie własnym, więc tutaj też nakrycie głowy, kremy z filtrami. No i oczywiście trzeba pamiętać o tym, że alkohol i taka ciepła pogoda nie idą w parze. Nie wchodzimy także do wody, będąc bardzo rozgrzanymi. Powinniśmy powoli dostosowywać organizm do tej nagłej zmiany temperatury, żebyśmy nie doznali szoku termicznego.

Do plecaka czy torby na pewno trzeba zapakować także butelkę wody. Długie przebywanie na słońcu powoduje odwodnienie organizmu, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Materiał przygotowała: Joanna Nawlicka

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X