ZIELONA GÓRA:

Warto jest pomagać w szpitalu, schronisku i domu opieki. W Zielonej Górze tworzy się Centrum Pomocy

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” rozwija i poszerza swoją działalność. Organizacja, która jest znana ze wspierania dzieci i dorosłych w potrzebie, poszukuje wolontariuszy. Powstaje Centrum Pomocy „Warto jest pomagać”.

Placówka jest otwarta na współpracę z innymi organizacjami i fundacjami – mówi Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.

Będą różnego rodzaju warsztaty taneczne, plastyczne. Będziemy współpracować z Domem Opieki Społecznej, naszym zielonogórskim hospicjum, schroniskiem, fundacjami i organizacjami, które również tutaj działają. Będziemy chcieli ich jeszcze bardziej uaktywnić, wychodzić z nowymi projektami. Miałoby to na celu przełamywanie barier, ale też realizowanie siebie. Jest to skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.Grzegorz Hryniewicz

Częścią Centrum Pomocy będzie centrum wolontariatu. Również ono zjednoczy ludzi w różnym wieku. Najważniejszy dla wolontariuszy będzie drugi człowiek. Po roku pracy w terenie, z potrzebującymi osobami, pomocnicy otrzymają certyfikaty.

Kierunek to by były hospicja, domy pomocy. Fajnie, gdybyśmy nawiązali kontakt ze szkołami. Ale chcemy, żeby to nie były tylko młode osoby. Do wolontariatu chcemy ludzi w różnych grupach wiekowych, którzy mają chęć pomocy, realizowania się w jakiś inny sposób. Ja sam długo byłem wolontariuszem i chciałbym przekazać to, jak się to odbywało, kiedy ja uczestniczyłem w wolontariacie.Łukasz Michałkiewicz, pracownik stowarzyszenia „Warto jest pomagać”

Akcją, którą stowarzyszenie planuje zrealizować już w styczniu, jest pomoc zielonogórskiemu schronisku. Zamierza w nią zaangażować uczniów.

Centrum Pomocy „Warto jest pomagać” zostało dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Kwota dotacji wyniosła prawie 7 tysięcy złotych. Siedziba placówki mieści się przy ulicy Dąbrowskiego 35a.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00