ZIELONA GÓRA:

Warto jest pomagać uczniom! Kolejne wyprawki trafiły do dzieci

Na dzień przed pierwszym dzwonkiem stowarzyszenie „Warto jest pomagać” rozdało 100 szkolnych wyprawek potrzebującym uczniom z Zielonej Góry. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wspomogło rodziny wielodzietne i w trudnej sytuacji materialnej.

Wolontariusze stowarzyszenia przekazali paczki z przyborami szkolnymi: zeszytami, kredkami czy piórnikami. Do każdego pakietu dołączyli także żel do dezynfekcji rąk. Na ile zdaniem rodziców taka pomoc jest potrzebna?

W tym roku akcję „Wyprawka szkolna” znacznie usprawniła działalność Centrum Pomocy „Warto jest pomagać” – przyznaje Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia.

Wolontariusze przygotowali i popakowali paczki do specjalnych worków, w których znajdują się wszystkie rzeczy, które są dzieciom potrzebne w szkole oprócz podręczników. Myślę, że zapotrzebowanie będzie wypełnione i rodzic nie będzie musiał się martwić, wydawać dodatkowych pieniędzy dla dziecka. Koszt tych wszystkich wyprawek to ponad 7 tysięcy złotych. Te pieniądze są właściwie dzięki państwu, państwa pomocy przez to, że przekazujecie 1% podatku.

W trakcie roku szkolnego Centrum Pomocy będzie organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży, podobnie jak robiło to podczas ferii czy w wakacje. Również do tych inicjatyw będzie potrzebować pomocy ochotników. Siedziba centrum i całego stowarzyszenia mieści się przy ulicy Dąbrowskiego 35.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X