ZIELONA GÓRA:

Warto jest pomagać i to potrójnie! Piętnasta edycja gali za nami

Ten wieczór przejdzie do historii stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. Było świątecznie, śpiewająco i wzruszająco. Po raz piętnasty w Zielonej Górze odbyła się charytatywna gala na rzecz osób i instytucji, które potrzebują wsparcia.

Frekwencja w hali CRS dopisała. Zielonogórzanie (i nie tylko) pokazali, że hasło „Warto jest pomagać” jest im bardzo bliskie.

Jak przypomniał prezes stowarzyszenia, Grzegorz Hryniewicz, dochód z gali będzie przeznaczony na trzy cele. Jednym jest pomoc podopiecznej organizacji – weterynarz Oli Mądry, która uległa poważnemu wypadkowi, kolejnym – wsparcie zielonogórskiego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Część zebranych funduszy trafi również na rehabilitację kompozytorki Katarzyny Gaertner. Ta właśnie artystka pojawiła się w hali CRS, by odebrać nagrodę Złotego Anioła – za wkład w rozwój polskiej kultury. Stworzyła wiele popularnych do dziś przebojów, jak „Tańczące Eurydyki”, „Wielka woda” czy „Na opolskim rynku”.

Utwory Katarzyny Gaertner, a także kolędy i przeboje z własnego repertuaru zaśpiewali m.in.: Halina Mlynkova, Igor Herbut, Mietek Szcześniak i Anna Jurksztowicz.

W trakcie gali wręczono też statuetki „Anioła Roku”. Nagrodę otrzymała m.in. poradnia dietetyczna FoodMed Centrum za akcję „Skup Tłuszczu”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: