ZIELONA GÓRA:

Warsztaty, wystawy i 70 tysięcy gości. Centrum Przyrodnicze obchodzi pierwsze urodziny [WYWIAD]

W 2015 roku Zielona Góra wzbogaciła się o nową atrakcję dla miłośników nauki i ciekawych zjawisk natury. Na antenie Akademickiego Radia Index podsumowaliśmy w skrócie rok działania Centrum Przyrodniczego.

Otwarcie Centrum Przyrodniczego było jednym z ważniejszych punktów zeszłorocznego Winobrania. Tam odbyła się również uroczysta sesja rady miasta. Wraz z Planetarium Wenus obiekt wszedł w skład Centrum Nauki Keplera. W ciągu ostatnich 365 dni odwiedziło go prawie 70 tysięcy osób z całej Polski.

Jarosław Wnorowski, Centrum Nauki Keplera

Było na co popatrzeć – w Centrum gościła m.in. wystawa „Skały i minerały” z eksponatami zebranymi przez studentów i wykładowców Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zorganizowano też cykl spotkań z podróżnikami pt. „Duże podróże za pieniądze nieduże”, gdzie poznaliśmy choćby tajemnice podwodnego świata.

Z okazji swoich pierwszych urodzin Centrum Przyrodnicze zaprasza rodziny do skorzystania z licznych atrakcji: warsztatów plastycznych i konstrukcyjnych, koncertu i oczywiście wystaw. W dniu imprezy bilety do Centrum będą sprzedawane w promocyjnej cenie.

Jarosław Wnorowski

„Akustyczne urodziny dla całej rodziny” odbędą się w czwartek, 8 września od godziny 12:00 na parkingu przed Centrum Przyrodniczym. Warto skorzystać z tej okazji, ponieważ na czas Winobrania zmieniają się godziny otwarcia obiektu.

 

W okresie Winobrania CN Keplera – Centrum Przyrodnicze pracuje w następujących godzinach:

Od 6 września do 9 września 2016 – 9.00 – 20.00

Od 10 września do 11 września 2016 – 10.00 – 18.00

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: