ZIELONA GÓRA:

Warsztaty dietetyczne, a może rodzinny lot? Ogrom atrakcji i licytacji na WOŚP!

W niedzielę ponownie zjednoczymy się w jednym celu – wesprzemy małych pacjentów szpitali. Przygotowania do 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegają powoli końca. W Zielonej Górze nie brakuje pomysłów na to, jak połączyć charytatywny cel z zabawą.

W centrum miasta znów staną dwie sceny – duża przy filharmonii oraz mała przy ratuszu. Scena Otwartych Serc, bo tak nazywa się mniejsza estrada, będzie pełna występów lokalnych artystów i licytacji. Aukcje będą podzielone na trzy kategorie: klasowe, rzeczowe i rodzinne.

Trening z naszymi koszykarzami ze Stelmetu cieszył się w zeszłym roku największą popularnością, dlatego w tym roku postanowiłyśmy to powtórzyć. Ale mamy też na przykład licytacje warsztatów teatralnych. To są chyba takie najciekawsze perełki. Jeżeli chodzi o licytacje rzeczowe, możemy liczyć na bardzo wiele voucherów, wyjść do restauracji. Będzie różne rękodzieło, maskotki. Jeżeli chodzi o licytacje rodzinne, to bardzo ciekawe jest rodzinne latanie. Będzie można polecieć rodzinnie naszym dwupłatowcem z Przylepu.Paulina Bogucka, współorganizatorka 28. finału WOŚP

Licytacje można wcześniej zarezerwować. Wystarczy zgłosić się do organizatorów do soboty (11 stycznia) do godziny 12:00. Aukcje na Scenie Otwartych Serc odbędą się natomiast w niedzielę od 12:00 do 16:00.

W finał WOŚP w Zielonej Górze zaangażowały się również spółdzielnie socjalne. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zgromadzi je w swojej siedzibie przy ulicy Dąbrowskiego.

Odbywać się będą różnego rodzaju warsztaty, między innymi dietetyczne, będzie można też zbadać sobie poziom tkanki tłuszczowej. Będzie można ozdobić ciastka, które upiecze dla nas spółdzielnia socjalna „Nasze Zaodrze”. Oprócz tego będzie można przyjść i zapleść sobie warkoczyki – to Fundacja Kreartywni jest za to odpowiedzialna. „Cuda Wianki” to spółdzielnia socjalna, też z Zielonej Góry, która przygotuje elementy drewniane, aby móc je pomalować. Może to będą gadżety na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Oczywiście wszystko za wrzut do puszki.Agata Karchut, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Atrakcje w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej będą czekać od godziny 13:00 do 16:00. Przypomnijmy, że celem niedzielnego 28. finału WOŚP jest dziecięca medycyna zabiegowa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X