ZIELONA GÓRA:

Walki z pandemią ciąg dalszy: ile pacjentów leczono już w Zielonej Górze?

O aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie i stanie szczepień mówili dziś przedstawiciele szpitala i stacji pogotowia. Wspominali m.in. o obłożeniu w placówkach medycznych i liczbie zaszczepionych.

W szpitalu tymczasowym w Zielonej Górze przebywa 20 osób na OIOM-ie i 31 na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Łącznie do dyspozycji placówka ma 81 łóżek. Na oddziale chorób zakaźnych jest 35 miejsc, 19 zajęli pacjenci.

Łączna liczba osób leczonych w szpitalu tymczasowym w grudniu i styczniu to 274 osoby. Zmarło w tym czasie 68 osób, tlen podawano 255 pacjentom, a do respiratorów podłączonych było 79. Jeśli chodzi o leczonych na oddziale zakaźnym, to od marca do stycznia były to 324 osoby.

– W chwili obecnej nie mamy problemów ani z obsadą ratowników medycznych, ani z obsadą lekarzy w zespołach – wyjaśniał Marcin Mańkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze.

Wykonujemy testy w zespołach ratownictwa medycznego. Niestety z puli ministerialnej zostało raptem około 50. Wykonujemy dużo tych testów z racji bezpieczeństwa – odkąd mamy testy, nie posłaliśmy żadnego zespołu na kwarantannę. Dzięki dyfuzorowi, który zostaliśmy, skróciliśmy znacząco czas dezynfekcji zespołów.

Szpital Uniwersytecki zaszczepił przeciw COVID-19 prawie 2700 osób. Dziennie wykonuje ponad 200 szczepień. Z powodu mniejszej poniedziałkowej dostawy szczepionek, seniorzy zostali zaszczepieni z puli przeznaczonej dla medyków. – Później, w wyniku naszych interwencji, dowieziono nam kolejne dawki – dodał prezes Marek Działoszyński.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: