SPORT:ZIELONA GÓRA:

Waliłko ściga się w serii GT3. Zielonogórzanin optymistą przed kolejną rundą we Włoszech

Zielonogórzanin Igor Waliłko rywalizuje w wyścigowej serii GT3. W przedostatniej rundzie zmagań kierowca Mercedesa powalczy na włoskim torze Misano. Zawodnik jest już w Italii.

Zmagania w ten weekend. Waliłko jest optymistą.

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tej rundy. Z dobrym nastawieniem wchodzimy w kolejne zawody. Tym bardziej, że na ostatniej rundzie naprawdę mieliśmy dobre tempo. Prawie wywalczyliśmy pole position. Misano to dla mnie nowy obiekt, pod kątem jazdy samochodem GT3. Kiedyś testowałem tutaj Formułę 3. Tor się nie zmienił, ale jest to wyzwanie. Temperatura jest wysoka, 33 stopnie w cieniu. W samochodzie będzie gorąco, utrzymanie opon w dobrej kondycji będzie wielkim wyzwaniem, ale warunki są takie same dla wszystkich.

Po dotychczas rozegranych wyścigach Waliłko w generalce jest na siódmym miejscu. W serii GT World Challenge jego partnerem z teamu jest Petru Umbrarescu z Rumunii. Jak dotychczas Polak ocenia swoją postawę?

Generalnie początek sezonu nie należał do najłatwiejszych. Dopiero od ostatniej rundy zaczęliśmy się odbijać dość mocno. Ja pokazałem, że jesteśmy szybcy i mamy możliwość walki o najwyższe lokaty. Zostały dwie rundy, dużo punktów do zdobycia, nie poddajemy się i ciśniemy do samego końca.

Rywalizacja GT3 polega na współpracy obu kierowców, którzy w trakcie weekendowego wyścigu zmieniają się za kierownicą.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X