ZIELONA GÓRA:

Wałęsa bez honorowego obywatelstwa? Komentarz prezydenta

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez Organa Państwa “STOP Krzywdzie” złożyło wniosek o odebranie honorowego obywatelstwa Zielonej Góry Lechowi Wałęsie.

Przedstawiciele stowarzyszenia uważają, że były prezydent RP ze względu na swoją historię, jak również działalność w ostatnim czasie nie zasługuje na tytuł honorowego obywatela. Do sprawy w audycji Prezydent na 96 FM odniósł się gospodarz miasta. Janusz Kubicki jest dumny z tego, że Wałęsa jest honorowym obywatelem Zielonej Góry. Prezydent miasta dodał, że Wałęsa i papież Jan Paweł II to dwaj najsłynniejsi Polacy poza granicami kraju, którzy mieli olbrzymi wpływ na upadek komunizmu.

Na pewno nie będę zwolennikiem takiego wniosku. Ja uważam, że jest to osoba, która ma wielkie zasługi w historii Polski. Na świecie mówiono o dwóch wielkich Polakach. Jednym z nich jest Wałęsa, a drugim nieżyjący już papież, który też miał wpływ na to, że w Polsce doszło do zmian. Nie, jeszcze raz nie. Jestem dumny, że jest honorowym obywatelem Zielonej Góry, bo ma zasługi, których nie da się mu odebraćJanusz Kubicki
.

Cały program do obejrzenia na portalu wZielonej.pl. Prezydent na 96 FM w każdą środę o 12:30. Czekamy na pytania od słuchaczy. Piszcie na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
X