ZIELONA GÓRA:

Wakacyjny przebój – Doradcy Emerytalni

Działający w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych od 3 lipca doradcy emerytalni to prawdziwy przebój tegorocznych wakacji. W ciągu dwóch pierwszych wakacyjnych tygodni z ich pomocy skorzystało już ponad 3 500 osób,  2 002 w Zielonej Górze i 1 575 w Gorzowie Wlkp.

Usługa doradcy emerytalnego to strzał w dziesiątkę, o czym świadczy liczba obsłużonych klientów. Dzięki doradcom potencjalni emeryci mogli dowiedzieć się m.in. od czego zależy wysokość emerytury, jakie dokumenty należy przygotować oraz kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Doradca obliczy także specjalnym kalkulatorze wysokość prognozowanego świadczenia, w Lubuskiem z takiej możliwości skorzystało niemal 3 000 osób.

Najczęściej zadawano pytania dotyczące wysokości emerytury oraz o ile wzrośnie jeśli będziemy dłużej pracować. Klientów interesowało również kiedy rozwiązać umowę o pracę by przejść na emeryturę a także Czy osoby, które mają uprawnienia do renty muszą składać wniosek o emeryturę. Z usługi doradcy można korzystać do października, czyli do wejścia w życie reformy emerytalnej. Zakład Ubezpieczeń społecznych nie wyklucza jednak wydłużenia tego terminu.

Aby skorzystać z usługi doradcy wystarczy przyjść do Oddziału bądź Inspektoratu, na biletomacie wybrać zakładkę „emerytury/renty” a następnie „Doradca Emerytalny”. Można to zrobić także telefonicznie poprzez Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem telefonu 22 560 1600 oraz adresem cot@zus.pl od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: