ZIELONA GÓRA:

Wakacje w zgodzie z naturą. Centrum Przyrodnicze zaprasza

Centrum Przyrodnicze powraca do działania po przerwie technicznej. W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia, odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Od godziny 11:00 do 18:00 czeka na nas mnóstwo atrakcji, m.in. spotkanie ze znawcą trzmieli Marcinem Sikorą.

Rozmawialiśmy z kierownik administracji Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze, dr.inż. Agnieszką Janiak-Osajcą na temat działalności instytucji w wakacje.

11 sierpnia, w niedzielę, będzie Wielki Dzień Pszczół – impreza, która odbywa się już cyklicznie w Polsce i na świecie. Od godziny 11:00 do 13:00 zakładamy miniłąkę kwietną. Od 13:30 do 16:00 będziemy poznawać świat pszczół, będzie spotkanie z przyrodnikiem Marcinem Sikorą ze stowarzyszenia Natura i Człowiek. Od 16:00 do 18:00 będą warsztaty zbierania nasion.dr.inż. Agnieszka Janiak-Osajca

Od początku wakacji godziny otwarcia centrum uległy zmianie. Skarbnica wiedzy przyrodniczej jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00. Oprócz wystaw, można uczestniczyć też w zajęciach: “Fascynujący Świat Owadów”, “Tajemnice Wodnego Świata”, “Wakacyjne Eksperymentowanie”, ‘Świat Brył/Budowania z Klocków Konstrukcyjnych” oraz ‘Magiczna Woda”. Lista dni, w które odbywają się poszczególne warsztaty znajduje się na stronie centrum. Udział w nich warunkowany jest wcześniejszą rezerwacją miejsc.

Na stronie internetowej centrum oraz na fanpage’u na Facebooku znajdziecie również szczegółowe informacje na temat organizowanych wydarzeń.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: