UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Wachlarz możliwości na Instytucie Budownictwa. Od studiów pierwszego stopnia, aż do doktoranckich

O Instytucie Budownictwa i wszystkim tym, co się dzieje w jego murach rozmawialiśmy w przedostatniej odsłonie “UZetobrania”. Czyli audycji poświęconej życiu naszego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Było więc o budowaniu mieszkań, mostów, a nawet … wieloletniej przyjaźni. Bo okazało się, że obie zaproszone przez nas wykładowczynie znają się od uczelnianej ławki.

Budownictwo na UZ można studiować zarówno stacjonarnie, jak i zaocznie. Do wyboru są też studia na pierwszym lub drugim poziomie. A wszystko to na kilku specjalnościach. Mówi prof. Beata Nowogońska.

Do wyboru konstrukcje budowlane inżynierskie, technologia i organizacja budownictwa, drogi i mosty, renowacja budynków, modernizacja obszarów zabudowanych. Poza tym szeroki wachlarz studiów podyplomowych. 

Są też studia doktorskie. Budowlańcy dobrze wiedzą, że w ich fachu bardzo ważne są fundamenty. Zarówno te rozumiane dosłownie, jak i w przenośni. Czyli poprzez predyspozycje. Jakie zatem cechy przydadzą się przyszłemu inżynierowi z zakresu budownictwa?

Duże chęci. A druga sprawa to systematyczność, ale to nie są specjalne talenty.

Tłumaczyła dr Ewa Wójnicka. W zamian studenci budownictwa na Uniwersytecie Zielonogórskim mają do dyspozycji zaplecze laboratoryjne oraz wykwalifikowaną kadrę.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: