ZIELONA GÓRA:

Wachlarz możliwości dla trzeciego sektora. W OWES-ie o finansowaniu organizacji pozarządowych

Wiele organizacji pozarządowych utrzymuje się z darowizn, ale może też prowadzić działalność gospodarczą czy starać się o dotację. O sposobach finansowania trzeciego sektora będą mówić specjaliści z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze.

Tego dnia troszeczkę opowiemy o grantach, konkursach, dotacjach, które są aktualnie ogłoszone albo za chwilę będą ogłoszone. Oprócz tego chcielibyśmy pokazać organizacjom inne możliwości pozyskiwania środków. Opowiemy o działalności odpłatnej, działalności gospodarczej, dotkniemy tematu crowdfundingu czy zbiórek publicznych. Tak, żeby pokazać ten szeroki wachlarz pozyskiwania środków, którym dysponują organizacje pozarządowe w Polsce, a nie zawsze są tego świadome.Adam Szulczewski, animator Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej

Spotkanie jest organizowane w ramach cyklu „Zielona Pozarządowa”. Rozpoczęła go fundacja Lyada. OWES włącza się w to działanie i wraz fundacją planuje też zmienić jego formułę. Najbliższa dyskusja będzie więc służyć także wymianie pomysłów na „Zieloną Pozarządową”.

W tym roku i w przyszłym chcemy tę „Zieloną Pozarządową” realizować w nowej odsłonie. Nie tylko podczas merytorycznych spotkań, planujemy też luźniejsze. Będzie więc okazja, by z organizacjami w Zielonej Górze porozmawiać, co w ramach „Zielonej Pozarządowej” może się wydarzyć i jak organizacje pozarządowe mogą się w nią włączyć. Chcemy, żeby to była formuła otwarta, dopasowana do organizacji.Adam Szulczewski

Spotkanie odbędzie się 14 grudnia o 17:00 w siedzibie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy ulicy Dąbrowskiego 41D/3.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X