WAŻNEZIELONA GÓRA:

W Zielonej Górze powstanie nowy żłobek?

Bardzo dobra informacja dla rodziców najmłodszych zielonogórzan. Miasto przymierza się do szalenie ważnej inwestycji. Chodzi o rozbudowę jednego ze żłobków w Zielonej Górze.

To, że miejsc w naszym mieście brakuje, wiadomo nie od dziś. Być może zmieni się to jeszcze w tym roku, o czym informuje nas Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie.

Być może w najbliższych tygodniach ogłosimy informację dotyczącą budowy nowego żłobka. Ta infrastruktura powinna być w Zielonej Górze dużo lepsza, tu mamy najwięcej uwag od mieszkańców. Ta inwestycja bardzo mocno zwiększy możliwości dzieci dostania się do zielonogórskich żłobków. 
Inwestycja miałaby polegać na rozbudowie istniejącego żłobka przy ulicy Wiśniowej. Miasto próbuje zrealizować ten projekt uczestnicząc w ministerialnym programie “Maluch plus”.
Na razie złożyliśmy aplikację do Warszawy w projekcie “Maluch plus”, jeśli uzyskamy akceptację, będziemy rozbudowywać żłobek na Wiśniowej, docelowo chcemy, by powstało tam 158 miejsc. 
Całość inwestycji miałaby pochłonąć 11 milionów złotych.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00