ZIELONA GÓRA:

W Zielonej Górze będzie można usłyszeć instrumenty dęte blaszane. Rusza Corno – Brass Music Festival

Już w poniedziałek, 16 sierpnia, rusza kolejna edycja  Corno – Brass Music Festival. O wydarzeniu mówi się, że jest ono wyjątkowe, bo łączy  nie tylko koncerty kameralne i symfoniczne, ale też kursy mistrzowskie. Zarówno indywidualne, jak i grupowe.

Pierwszy koncert odbędzie się w tym roku w środę. Będzie miał on charakter kameralny. Otwarta uczta dla miłośników dobrej muzyki odbędzie się natomiast w czwartek. To tego dnia zaplanowano koncert muzyki filmowej w wykonaniu uczestników oraz instruktorów.

Pod batutą Jamesa Tchatchera, który jest odpowiedzialny za ten cały koncert. Przyjedzie do nas z Hollywood. Nagrał muzykę do ponad tysiąca filmów. Przywiezie ze sobą ogromne doświadczenie. 

Co ciekawe – wciąż jest szansa na dołączenie do grona kursantów. Mówi Łukasz Łacny, współorganizator festiwalu.

W zasadzie listy mamy już zamknięte, ale nie są one pełne, jeśli ktoś gra i chciałby się zapisać, to jest jeszcze taka możliwość. Na stronie www.corno.pl.

 

Ostatnią okazją do posłuchania wyjątkowej muzyki w wykonaniu artystów z najróżniejszych zakątków świata będzie koncert finałowy. Ten zaplanowano na sobotę 21 sierpnia. Odbędzie się on o godzinie 19 w Planetarium Wenus.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: