PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

W weekend rusza okręgówka. Chynowianka i Drzonkowianka chcą się utrzymać

W miniony weekend piłkarska wiosna wystartowała w III i IV lidze. 13 marca pierwszy gwizdek w klasie okręgowej i A-klasie.

Z zielonogórskich drużyn, w najlepszych humorach po jesieni w okręgówce są w Ochli. Zorza w tabeli jest tuż za podium. Do ekipy Michała Grzelczyka tuż przed startem piłkarskiej wiosny dołączyli jeszcze pomocnik Filip Ławecki z Lechii Zielona Góra i doświadczony bramkarz Damian Perwiński.

Zorza w sobotę zagra na wyjeździe z Unią Żary Kunice.

Więcej nerwów jest u dwóch niżej klasyfikowanych zielonogórskich zespołów – Chynowianki i Drzonkowianki, przed którymi walka o utrzymanie.

TKKF Chynowianka-Francepol po rundzie jesiennej zajmuje 12. miejsce. Mówi Paweł Maliszewski, trener Chynowianki.

Dla nas cel jest jeden, ciągle ten sam i jest to oczywiście utrzymanie. Będzie to dla nas ogromny sukces. Doszło do nas kilku zawodników, wzmocniliśmy rywalizację na kilku pozycjach i zobaczymy, jak będzie.

W sobotę Chynowianka zagra na wyjeździe z Pogonią Przyborów.

Zaglądamy też do Drzonkowianki, czyli 14. ekipy po jesieni. Tu też celem jest utrzymanie. – W klubie panuje optymizm – mówi nam Tomasz Sroczyński, grający wiceprezes klubu.

Nadzieja jest jedna, utrzymać się w okręgówce. Mamy dosyć szeroką kadrę, 25 zawodników. Wprowadzamy dużo młodzieży, jestem optymistą i myślę, że będzie dobrze i że w czerwcu będziemy świętować utrzymanie.

Rywalem Drzonkowianki będzie Piast Czerwieńsk. Wszystkie mecze zielonogórskich drużyn z okręgówki zaczną się w sobotę o 15:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: