ZIELONA GÓRA:

W tym roku odbędzie się Bieg Dobrych Mikołajów. Z zapisami lepiej nie czekać

Już 5 grudnia Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów. To już siódma edycja przedświątecznej rywalizacji w szczytnym celu.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 7 km. Biegacze wystartują z IV Liceum Ogólnokształcącego i ruszą w kierunku Parku Poetów. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na leczenie Bartosza Najdka. Mówi Edyta Dżyga, jedna z organizatorek.

Przeuroczy nastolatek z Sulechowa, który od początku zmaga się z przeciwnościami losu. Jak miał 3 latka, jego mama uległa wypadkowi, po którym jest sparaliżowana. On sam na przełomie roku dowiedział się, że ma genetyczną chorobę, nazywaną “dziecięcym Alzheimerem”. Następuje paraliż całego ciała, który z czasem może doprowadzić do śmierci.

Pieniądze zebrane podczas biegu pozwolą na zakup leku, stopującego postęp choroby. Nie jest on refundowany przez NFZ, a miesięczny koszt wynosi 16 tys. zł.

I z tego względu hasło przewodnie biegu brzmi „Młodzież dla młodzieży”. Mówi Karolina Michalczak ze stowarzyszenia „Zielona Góro Zacznij Biegać”.

Żeby zachęcić młodych. Wiem, że młodzież nie za dużo rusza się ostatnimi czasy. Może ktoś bardziej się zmobilizują i albo przebiegną, albo po prostu się przejdą.

Rywalizować będą mogli nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież w ramach Charytatywnego Biegu Małego Mikołaja. Najmłodsi będą rywalizować na dystansach: 100, 300, 700 i 2000 metrów. Link do zapisów znajdziecie TUTAJ. Przy okazji wydarzenia odbędzie się kiermasz świąteczny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: