ZIELONA GÓRA:

W trakcie epidemii wzrasta spożycie alkoholu?

Społeczeństwo w erze koronawirusa jest bardziej czujne, ale niestety też i sięga częściej po alkohol. Takie wnioski specjaliści wysuwają po rozmowach telefonicznych z zielonogórzanami.

Przypomnijmy, miasto uruchomiło specjalne numery telefonów, pod którymi można zasięgnąć opinii psychologów lub prawników. Dyżur mają też specjaliści terapii uzależnień. W dobie epidemii koronawirusa problem nadużywania alkoholu też jest zauważalny.

W momencie, kiedy mamy do czynienia z rodziną dysfunkcyjną, gdzie na co dzień jest alkohol, nawet poza epidemią. To inaczej nie będzie i teraz. Obserwujemy dosyć wzmożony proces zakupu napojów alkoholowych. To, co było wcześniej widoczne na ulicach, w tej chwili dzieje się w czterech ścianach.

Lucyna Poźniak, kierownik Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom zielonogórskiego MOPS-u, zauważa też pozytywy zamknięcia w czterech ścianach. Są to czujni sąsiedzi, którzy np. wskazują, gdzie może dochodzić do przemocy domowej.

To właśnie przebija z tych rozmów telefonicznych, że osoby, które były do tej pory poza domem, bo cały dzień pracowały, słyszą coraz częściej płaczące dzieci za ścianą. To wzbudza zainteresowanie, ludzie zaczynają widzieć i słyszeć rzeczy, których wcześniej być może nie zauważali.

Więcej w całej Rozmowie na 96 FM. Program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na Facebooku. Jutro na audycję zaprasza Maciej Noskowicz. Gościem będzie Bogusław Wontor, poseł Lewicy. Audycja, przypomnijmy, o 9:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: