ZIELONA GÓRA:

W sobotę wielka wyprzedaż garażowa. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie Mai

„Zielona Góra dla Mai” – pod takim hasłem odbędzie się wielka wyprzedaż garażowa. Zaplanowano ją na sobotę, czyli na jutro. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na leczenie Mai Tomczak. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni, mówiąc w skrócie – SMA. 

Dziś Maja ma niespełna 19 miesięcy. Oznacza to, że lek należy jej podać jak najszybciej. Jest jednak pewna przeszkoda – jego cena. Lek kosztuje 9 milionów złotych. Obecnie do zebrania potrzeba jeszcze blisko połowę tej kwoty. Mówi tata dziewczynki, Dawid Tomczak.

Lokalnie udało nam się zebrać 5 milionów złotych w ciągu pół roku. Jesteśmy z niewielkiego miasteczka. I staramy się rozpromować naszą akcję jak najdalej. Żeby jak najwięcej osób o nas usłyszało i nas wsparło nawet najmniejszą wpłatą na konto Siepomaga.pl

Maja jest podopieczną także dwóch innych fundacji – “Po pierwsze” oraz “Serce dla maluszka”. I  również za ich pośrednictwem można pomóc dziewczynce. Stacjonarnie natomiast będzie można pomóc w sobotę w Sali kolumnowej w Urzędzie Marszałkowskim. Do kupienia będą tam między innymi ubrania oraz książki. Jak podkreśla tata Mai – na wagę złota jest nie tylko każda złotówka, ale też dzień.

Trzeba się spieszyć. Czas ucieka, a Maja przybiera na wadze. A terapię można zastosować tylko do 13,5 kg. Każdy dzień oddala Maję od terapii genowej i zabiera mięśnie. 

Akcja w sobotę w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego od godziny 11 do 15.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00