SPORT:ZIELONA GÓRA:

W sobotę biegi z przeszkodami na deptaku

Weekend upłynie też pod znakiem rywalizacji w samym sercu miasta. U stóp deptaka odbędzie się Ninja Run VI, czyli zmagania dla miłośników biegów z przeszkodami na krótkim dystansie, wzorowanych na telewizyjnym reality-show.

O specyfice zawodów mówi ich organizator Rafał Kasza.

Przeszkody, sekwencje pojawiły się już na stronie wydarzenia. Zawodnik już wcześniej może się przygotować w pewnym sensie na to, co go czeka. Liczy się dobry balans ciała, mocny chwyt. Dużo widowiskowych przeskoków, co zawsze podoba się ludziom. Te przeszkody są dynamiczne. Trzeba się skupić, mieć dużo siły. 

Zawody potrwają dwa dni. Rozpoczną się w sobotę od eliminacji o 10:00. Zakończą w niedzielę finałową rywalizacją indywidualną.

Tor jest dwuosobowy, czyli startuje się w dwójkach. Pierwszy dzień to są eliminacje, a po godzinie 17:00 będzie rywalizacja sztafet. Trzyosobowe drużyny walczą, każda osoba ma swój etap dystansu do pokonania. Jest strefa zmian, gdzie na klepnięcie dochodzi do zmiany. W niedzielę od 9:00 druga grupa eliminacji, od 15:30 półfinały, a od 18:30 finały. Show zostawiliśmy na koniec. To najlepsi zawodnicy, których oglądamy w telewizji i którzy są najlepsi w Polsce.

Więcej o tej imprezie w całej rozmowie, którą obejrzycie w naszych mediach społecznościowych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X