ZIELONA GÓRA:

W schronisku mają ciepło i jedzenie. Ale najbardziej potrzebują ciepła nowego domu

Troskę o zwierzęta dobrze okazywać na co dzień. Takie święta, jak Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt czy nieformalny Dzień Kundelka, mogą jednak być dodatkową motywacją do pomagania. Wsparcia potrzebuje m.in. Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

W tej chwili instytucja ma pod opieką ok. 250 psów i 80 kotów. Często są to czworonogi podrzucane do schroniska albo odbierane nieodpowiedzialnym właścicielom.

Członkowie stowarzyszenia „Inicjatywa dla Zwierząt” jeżdżą na interwencje i zabierają psy z bardzo złych warunków. Często są to zwierzaki pozbawione dachu nad głową i dostępu do wody, nie mówiąc już o jedzeniu. Śpią pod gołym niebem, przykute łańcuchem do muru. Po niektóre zwierzaki jeździmy, ale są to zgłoszenia telefoniczne bądź ktoś przychodzi i mówi, że gdzieś biega pies. Wtedy jedziemy do pieska i zabieramy go od osoby, która go znalazła.Katarzyna Kazimierska, kierownik schroniska

Placówka stara się zapewnić zwierzakom po przejściach jak najlepsze warunki. Każdy pies czy kot ma swoje miejsce do spania, karmę i opiekę weterynaryjną. Działalność schroniska dofinansowuje miasto. Pomocną dłoń mogą również wyciągnąć mieszkańcy.

Myślę, że zawsze potrzeba domów dla zwierząt. Także jeżeli ktoś się waha, to zapraszam do schroniska. Nie gryziemy, większość naszych zwierząt też nie. W tym okresie zimowym najbardziej potrzeba karmy mokrej. Poza tym jeszcze – suplementów diety, które podnoszą odporność u zwierząt, a w okresie zimowym jest to niezwykle ważne.Katarzyna Kazimierska

Czworonogom możemy pomóc np. w trakcie kolejnego Biegu Jeża. W tę sobotę w Parku Tysiąclecia zbierana będzie karma, środki higieniczne i ciepłe okrycia. Jest to forma wpisowego za udział w biegu.

Mile widziane będzie też wsparcie od osób, które startowały w tegorocznych wyborach samorządowych. Na potrzeby schroniska mogą oddać swoje wyborcze banery. Materiał, z którego zostały wykonane, nie przepuszcza wody i wiatru, dlatego będzie świetnie chronił zwierzaki przed zimną, deszczową aurą.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: