ZIELONA GÓRA:

W poszukiwaniu wrażeń lub skarbów kultury ludowej – tylko do Ochli! [Visit Zielona Góra]

Zwiedzanie zabytków w plenerze czy wypoczynek nad wodą? Jeśli wybierzemy się do Ochli, to wszystko znajdziemy niemal w jednym miejscu. Przed wycieczką posłuchajmy jednak, co konkretnie warto zobaczyć w tej części Zielonej Góry.

Rodzinom z pewnością przypadnie do gustu Dzika Ochla – park rozrywki naprzeciwko miejskiego kąpieliska przy ulicy Botanicznej.

Adrenaliny może dostarczyć z pewnością przejazd tyrolką, czyli zjazd na linie na drugi brzeg jeziora czy też zabawa w parku linowym, a tam – przejście po ruchomych kładkach zawieszonych między drzewami lub przejście przez most zrobiony z samych lin. Oczywiście wszystkie zabawy odbywają się pod czujnym okiem profesjonalnej kadry instruktorów oraz z użyciem sprzętu zabezpieczającego. Znajdziemy tu także kule wodne, ścianę wspinaczkową oraz aquaskippery. Z kolei ci, którzy wolą nieco spokojniejszą formę relaksu, mogą skorzystać z rowerów wodnych czy też łódek, mogą też spacerować wokół stawu czy też odpocząć na jego brzegu.

Nieco dalej znajduje się skansen, który gromadzi eksponaty z różnych miejscowości, nie tylko tych w województwie lubuskim. Na terenie muzeum obejrzymy rekonstrukcje dawnych chat, stodół czy wieżę winiarską z Budachowa.

Znaczną część zbiorów stanowią także dawne sprzęty rolnicze, meble, tradycyjne tkaniny i ubiory ludowe. Możemy tutaj zobaczyć również przedmioty związane z różnorodnymi dziedzinami kultury ludowej, takimi jak m.in. tkactwo, rybołówstwo, rolnictwo, transport wiejski czy też przetwórstwo mleka lub ziarna. Wiele przedmiotów odzwierciedla także kulty religijne oraz obyczaje, a przede wszystkim – zdolności manualne i artystyczną duszę przedstawicieli poszczególnych regionów.

Muzeum Etnograficzne w Ochli jest również miejscem imprez plenerowych i targów produktów regionalnych. Odbywa się tam m.in. Święto Miodu czy „Niedziela na Kamiennej”.

Całych audycji „Visit Zielona Góra” możecie wysłuchać poniżej.

Muzeum Etnograficzne

Dzika Ochla

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: