ZIELONA GÓRA:

W poszukiwaniu wrażeń lub skarbów kultury ludowej – tylko do Ochli! [Visit Zielona Góra]

Zwiedzanie zabytków w plenerze czy wypoczynek nad wodą? Jeśli wybierzemy się do Ochli, to wszystko znajdziemy niemal w jednym miejscu. Przed wycieczką posłuchajmy jednak, co konkretnie warto zobaczyć w tej części Zielonej Góry.

Rodzinom z pewnością przypadnie do gustu Dzika Ochla – park rozrywki naprzeciwko miejskiego kąpieliska przy ulicy Botanicznej.

Adrenaliny może dostarczyć z pewnością przejazd tyrolką, czyli zjazd na linie na drugi brzeg jeziora czy też zabawa w parku linowym, a tam – przejście po ruchomych kładkach zawieszonych między drzewami lub przejście przez most zrobiony z samych lin. Oczywiście wszystkie zabawy odbywają się pod czujnym okiem profesjonalnej kadry instruktorów oraz z użyciem sprzętu zabezpieczającego. Znajdziemy tu także kule wodne, ścianę wspinaczkową oraz aquaskippery. Z kolei ci, którzy wolą nieco spokojniejszą formę relaksu, mogą skorzystać z rowerów wodnych czy też łódek, mogą też spacerować wokół stawu czy też odpocząć na jego brzegu.

Nieco dalej znajduje się skansen, który gromadzi eksponaty z różnych miejscowości, nie tylko tych w województwie lubuskim. Na terenie muzeum obejrzymy rekonstrukcje dawnych chat, stodół czy wieżę winiarską z Budachowa.

Znaczną część zbiorów stanowią także dawne sprzęty rolnicze, meble, tradycyjne tkaniny i ubiory ludowe. Możemy tutaj zobaczyć również przedmioty związane z różnorodnymi dziedzinami kultury ludowej, takimi jak m.in. tkactwo, rybołówstwo, rolnictwo, transport wiejski czy też przetwórstwo mleka lub ziarna. Wiele przedmiotów odzwierciedla także kulty religijne oraz obyczaje, a przede wszystkim – zdolności manualne i artystyczną duszę przedstawicieli poszczególnych regionów.

Muzeum Etnograficzne w Ochli jest również miejscem imprez plenerowych i targów produktów regionalnych. Odbywa się tam m.in. Święto Miodu czy „Niedziela na Kamiennej”.

Całych audycji „Visit Zielona Góra” możecie wysłuchać poniżej.

Muzeum Etnograficzne

Dzika Ochla

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X