ZIELONA GÓRA:

W pływaniu bocianiego stylu nie ma, ale jest charytatywny Festyn Bociana!

Kto chodzi na mecze Stelmetu, zapewne miał okazję widzieć osoby ze stowarzyszenia Rafała Jaszczyńskiego. Organizacja promuje sport, ale także koncentruje się na akcjach związanych z ratowaniem życia i zdrowia, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

Charytatywny kabareton i krwiodawstwo w szkołach to tylko niewielka część wydarzeń, jakie organizuje stowarzyszenie. Łączy je jedno – pomoc potrzebującym osobom.

Rafał Jaszczyński włączył się teraz we wsparcie dla Jasia. Chłopiec choruje na nowotwór – neuroblastomę IV stopnia. To ciężka postać nowotworu układu nerwowego. Rodzicom Jasia udało się zebrać kwotę potrzebną na leczenie, ale nadal można przekazywać pieniądze na rehabilitację. Z myślą o nich i ich dziecku odbędzie się Festyn Bociana.

Postanowiliśmy zrobić akcję, drugą zresztą edycję charytatywnego Festynu Bociana. Mamy już 30-latkę, która jest chora na raka, do akcji podłączyliśmy też Jasia. Całe wpisowe, pieniądze, które zbierzemy, przekażemy tym dwóm osobom. Festyn Bociana to zawody pływackie. Będzie można wystartować na 25 metrów stylem dowolnym. Stworzyliśmy też konkurencję 25 metrów na materacach i sztafetę rodzinną.Rafał Jaszczyński

Ponadto zbierane będą środki na leczenie 30-letniej Ani. Festyn Bociana odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 kwietnia o 11:00 na basenie przy ul. Wyspiańskiego. Podczas imprezy wręczone zostaną nagrody dla osób, które współpracują ze stowarzyszeniem.

A jeśli o nagrodach mowa, otrzymał ją ostatnio sam Rafał Jaszczyński. Za działalność społeczną i charytatywną przyznano mu tytuł i statuetkę Człowieka Roku. O nagrodzie, a także więcej o działalności stowarzyszenia Rafała Jaszczyńskiego usłyszycie w całym wywiadzie. Więcej informacji o Festynie Bociana także tutaj.

Rafał Jaszczyński

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: