PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

W Piłkarskiej Zielonej Górze dużo o bramkarskim fachu

Mirosław Kasprzak, trener bramkarzy, a także trener od przygotowania motorycznego był gościem kolejnej Piłkarskiej Zielonej Góry.

W programie sporo uwagi poświęciliśmy właśnie pracy bramkarza i pracy z bramkarzami. Kasprzak jest trenerem golkiperów w pierwszym zespole Lechii Zielona Góra, ale pracuje także z ekipą do lat 17, jak również jest zaangażowany w szkolenie w Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego oraz pracę nad motoryką w Zorzy Ochla. Przed laty występował m.in. w Lechii. Jutro nasz III ligowiec zagra u siebie. Przeciwnikiem będzie Pniówek Pawłowice Śląskie, czyli czwarty zespół III ligi.

Będziemy mieli dzisiaj szczegółową analizę. Na pewno liczby przemawiają za nimi, czwarte miejsce w tej lidze nie bierze się z przypadku. Zespół bardzo poprawił grę ofensywną i fazę przejściową z obrony do ataku. Będziemy musieli bardzo uważać po stracie piłki, żeby szybko odbudować ustawienie. Do tego trzeba dołożyć stałe fragmenty gry.

Zorza Ochla jutro ma wreszcie zagrać swój mecz w klasie okręgowej. Spotkanie z Alfą Jaromirowice stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na problemy drużyny przeciwnej.

Mam nadzieję, że ten mecz się odbędzie. Trener Grzelczyk robił wszystko, żeby ta liga grała. Nie czekała w lockdownie. Po to się przygotowali trzy miesiące, żeby grać i mieć z tego radość. Te mecze czasami są naprawdę heroiczne, a bramki, które padają czasami są jak “stadiony świata”. Ludzie lokalni żyją tym, trener jest zaangażowany. Liczę, żeby mecz się odbył i trzy punkty zostały w Ochli.

Cała Piłkarska Zielona Góra do zobaczenia na wZielonej.pl. Program w piątki o 11:15.

Piłkarski Weekend:

sobota, 3 kwietnia

24. kolejka III ligi: Lechia Zielona Góra – Pniówek Pawłowice Śląskie, 13:00

21. kolejka Jako zielonogórskiej klasy okręgowej, Zorza Ochla – Alfa Jaromirowice; TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra – Delta Sieniawa Żarska; Odra Bytom Odrzański – Drzonkowianka PKM Zachód Racula – wszystkie o 15:00

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: