ZIELONA GÓRA:

W Parku Naukowo-Technologicznym – pełne ręce roboty dla naukowców i firm

W Nowym Kisielinie nauka i biznes idą w parze. Park Naukowo-Technologiczny oferuje zarówno badaczom, jak i przedsiębiorcom pomieszczenia biurowe, laboratoria oraz pomoc wykwalifikowanej kadry.

W skład obiektu wchodzą trzy centra badawcze dla trzech różnych dziedzin nauki: budownictwa, nanotechnologii i technologii informatycznych. Pracownikom parku nieobce są też projekty medyczne. Poza tym w Nowym Kisielinie funkcjonuje centrum szkoleniowe dla operatorów urządzeń przemysłowych. – Odnajdą się w nim ci, którzy łączą systemy informatyczne z przemysłem, choćby obsługę maszyn CNC. Szkolimy operatorów – myślę, że wszystkie firmy informatyczne mogłyby skorzystać z usług tego centrum – uważa Krzysztof Burda, kierownik ds. marketingu w Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie.

Na terenie parku działa m.in. producent grafenu – Advanced Graphene Products. Niedawno ogłoszono też budowę zakładu produkcyjnego dla firmy HUT Technika Środowiska, która zajmuje się recyklingiem odpadów.

W strefie w Nowym Kisielinie trwają także przygotowania do Lubuskiego Forum Technologii Przemysłowych. Będzie to spotkanie głównie dla firm z przemysłu metalowego i ciężkiego. O działalności Parku Naukowo-Technologicznego dowiecie się więcej z całej rozmowy.

Krzysztof Burda

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: