WAŻNEZIELONA GÓRA:

W oczekiwaniu na klasę wojskową w “Lotniku”. Potrzebne decyzje z MON-u

Tak jak już informowaliśmy, w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze ma powstać klasa wojskowa. Dokładnie oddział przygotowania wojskowego. Właśnie w tej sprawie uchwałę podjęli radni podczas ostatniej sesji.

W tej chwili miasto czeka tylko na zielone światło ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej. Czego ma ono dotyczyć? O szczegółach mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie.

Cały czas czekamy na informacje z Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącej wskazania jednostki, z którą szkoła będzie współpracowała. Zgoda radnych na powołanie takiej szkoły spowodowała, że przewodniczący Piotr Barczak wysłał taką uchwałę z zapytaniem, jak będzie wyglądało szkolenie tych uczniów. 

Uczniowie podczas czteroletniej edukacji mają zrealizować 240 godzin zajęć o charakterze wojskowym. Jeśli chodzi o finansowanie takiej nauki, większa jej część spocznie na barkach MON-u.

80 procent kosztów pokryje MON, 20 procent miasto, wyjdzie to 30 tysięcy rocznie, ministerstwo przekaże 100 tysięcy To są tylko zajęcia związane z wojskowością. Będą się one odbywały na obiektach Gwardii, ale “Lotnik” wyszedł pierwszy z inicjatywą powstania wirtualnej strzelnicy. 

I ta strzelnica, o której mówi Wioleta Haręźlak, była pretekstem do tego, aby popularny “Lotnik” wrócił do korzeni i rozszerzył swoją edukację o profil wojskowy.

Dodajmy, że nauka w IV LO w klasie wojskowej ma się rozpocząć już we wrześniu tego roku.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00