ZIELONA GÓRA:

“W objęciach pisarza” Marcina Radwańskiego inspiracją dla kolejnego “Czwartku Lubuskiego” w Norwidzie

Biblioteka Norwida zaprasza na kolejny “Czwartek Lubuski”. Tym razem gościem będzie Marcin Radwański – zielonogórski prozaik. Rozmowa będzie dotyczyła jego najnowszej książki pod tytułem “W objęciach pisarza”. 

Najnowsze dzieło Radwańskiego ukazało się w kwietniu tego roku. Jest to zbiór opowiadań o tematyce miłosnej. Jak mówią organizatorzy spotkania – można w nim przeczytać zarówno o namiętności i pożądaniu, jak i o tęsknocie oraz rozczarowaniu bohaterów. Co ciekawe – w zbiorze opowiadań nie brakuje wątków typowo zielonogórskich.

Są to opowiadania kryminalne. Bo jak wiemy, Marcin Radwański jest prywatnie fanem kryminałów. Ma także na swoim koncie kilka takich pozycji. Jest autorem takich kryminałów jak między innymi  “Nieprzypadkowa ofiara”, “Nie odrzucaj mnie”, “Danie główne”. Czy też ostatniego kryminału, zatytułowanego “Kolekcjoner”, który ukazał się w ubiegłym roku.

O Radwańskim mówi się, że jest on pisarzem wszechstronnym. Na swoim koncie ma zarówno zbiory poezji, opowieść obyczajową oraz wcześniej wspomniane kryminały. Spotkanie z autorem “W objęciach pisarza” zaplanowano na czwartek 20 maja. Start o godzinie 18. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbędzie się w formie online.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: