KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

W lidze mają bilans, jak ekstraklasowy Zastal

3 zwycięstwa i 3 porażki mają na koncie drugoligowi koszykarze Aldemedu SKM-u Zastalu Zielona Góra. Podopieczni Dawida Mazura pokonali w miniony weekend we własnej hali Röben Gimbasket Wrocław 89:77.

Kluczem do zwycięstwa była udana czwarta kwarta, którą zielonogórzanie wygrali 30:13. Mecz ocenia trener Dawid Mazur.

Nieźle nawet zaczęliśmy, ale później nam się coś posypało. Rywal wyszedł na prowadzenie po pierwszej połowie. W trzeciej kwarcie jeszcze nie wszystko nam się udawało, ale w tej czwartej kwarcie zaczęliśmy mocniej, agresywniej bronić. Przemek Nowicki wszedł, dał nam taki impuls.

Zielonogórzanie w domu nie przegrali i mają bilans 3-3, identyczny jak Enea Zastal BC, grający w Energa Basket Lidze.

Mamy inne cele i zespół z ekstraklasy ma inne cele. U nas gra naprawdę młodzież. Najstarszy jest Kuba Kunc, z rocznika 2003. Widać, że chłopaki robią progres.

Już w środę Zastal powalczy o pierwsze zwycięstwo na wyjeździe, w dodatku derbowe. Zielonogórzanie zmierzą się w Gorzowie, z beniaminkiem II ligi, ekipą Kangoo.

My graliśmy z nimi dwukrotnie w okresie przygotowawczym i dwukrotnie wygraliśmy. Jest szansa, zobaczymy, jak nam się ten mecz ułoży. Jedziemy po kolejne zwycięstwo, a co będzie, to zobaczymy.

Środowy mecz w Gorzowie rozpocznie się o 20:00.