ZIELONA GÓRA:

W którym miesiącu w Zielonej Górze odbyło się najwięcej ślubów? Trendy wciąż te same

Jak co roku Urząd Stanu Cywilnego w Zielonej Górze przygotowuje statystyczne zestawienia dotyczące nie tylko narodzin, ale i ślubów w poprzednim roku. Ile par ślubowało sobie w ostatnich dwunastu miesiącach?

W ostatnim kwartale 2021 roku w Zielonej Górze pobrało się 117 par. Mówi Małgorzata Janecka – Kwiatkowska, kierownik USC.

Urząd Stanu Cywilnego w Zielonej Górze zarejestrował w 2021 roku 509 małżeństw. W tym są zarówno śluby cywilne jak i konkordatowe. Ślubów cywilnych było 371, natomiast ślubów konkordatowych – 138. Widzimy tutaj znaczną różnicę na korzyść ślubów cywilnych.

W minionym roku ewenementem był styczeń, który zazwyczaj jest bardziej ubogi w śluby.  W 2021 pobrało się wtedy 30 par.

Najbardziej pary były zainteresowane czerwcem i lipcem – po 48 ślubów cywilnych było w tych dwóch miesiącach. Kolejnym był sierpień – 46 no i wrzesień – 31, październik – 35. Tak że też ta sytuacja z literką „r” w miesiącu jest dalej kontynuowana. Ale tak jak widać inne miesiące, które też tej literki nie mają zaczynają się robić popularne.

W najbardziej obleganym pod względem ślubów okresie, czyli od czerwca do września, odbyło się 287 ślubów cywilnych i konkordatowych.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X