ZIELONA GÓRA:

W Jadłodzielni szykują się zmiany, a ratownicy żywności pilnie poszukiwani!

Zielonogórska Jadłodzielnia działa od 10 sierpnia 2017 roku i nieprzerwanie rozwija się. Inicjatywa dzielenia się jedzeniem coraz bardziej trafia do serc zielonogórzan. Z tego powodu Jadłodzielnię czekają niebawem zmiany.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta, zielonogórska Jadłodzielnia zyska nowy, ciekawy wygląd.

– Zmiana wizerunkowa to jeden z elementów renowacji lokalu, zmienimy kolorystykę na zewnątrz i być może pojawi się także neon – mówi Anna Duciewicz i dodaje, że odświeżenie budynku z zewnątrz zwiększy widoczność lokalu, co może przyciągnąć kolejnych klientów. Co ważne – już teraz na półkach Jadłodzielni znajdziemy nie tylko produkty dla ludzi, ale także zwierząt. Do Jadłodzielni można zatem przynosić również karmę dla psów i kotów.

Jadłodzielnia to nie tylko branie, ale także dawanie. Inicjatorzy działalności wciąż edukują zielonogórzan, a przy tym nie zapominają o tych najmłodszych.

– Ratownicy żywności będą prowadzić programy edukacyjne w szkołach i przedszkolach na temat niemarnowania żywności i dzielenia się nią z innymi – wyjaśnia Duciewicz.

Zostań Ratownikiem Żywności

Ponieważ przy prowadzeniu Jadłodzielni każda para rąk jest na wagę złota, poszukiwani są Ratownicy Żywności, czyli wolontariusze, którzy mogą poświęcić kilka godzin w tygodniu na rzecz idei foodsharingu – zwłaszcza w intensywnym okresie przedświątecznym. Wszystkich zainteresowanych pomocą, kierujemy na fanpage’u Jadłodzielni.

Zielonogórska Jadłodzielnia znajduje się przy ul. Stanisława Moniuszki 35. Na co dzień wspierana jest nie tylko przez mieszkańców miasta, ale także właścicieli straganów na Konfinie, „Przyjaciół Jedzenia” i „Zielony Targ”.

 

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: