ZIELONA GÓRA:

W fundacji DOM – Dbamy O Młodych każdy dostaje szansę. „Te dzieci to diamenty do oszlifowania”

Osoby chore, bezdomne czy w trudnej sytuacji materialnej potrzebują nie tylko wsparcia rzeczowego lub finansowego. Ważne jest dla nich też to, że znalazł się ktoś, kto wyciąga pomocną dłoń. To istotne szczególnie w przypadku dzieci. Z myślą o najmłodszych działa fundacja DOM – Dbamy o Młodych.

Jej podopiecznym jest m.in. 14-letni Kuba. Chłopiec choruje na białaczkę. Aby mu pomóc, fundacja organizuje charytatywny bal dla najmłodszych. Dochód z wydarzenia trafi na remont mieszkania Kuby.

Obecnie na przepustki rodzice Kuby muszą wynajmować mieszkanie. Chcemy, by Kubuś mógł razem z rodzicami przebywać w miejscu, które jest dla niego najważniejsze.Marta Głodek

Organizacja pomaga też dzieciom objętym pieczą zastępczą i tym, które są w trudnej sytuacji życiowej. Każdy podopieczny, który dzięki ich wsparciu znajdzie pracę lub mieszkanie, to wielki sukces.

Mamy nasze dwa sukcesy – dwóch chłopców. Jeden otrzymał od nas lokum, a także może pracować dorywczo w fundacji. Mamy też chłopaka, który był w domu dziecka, a później był bezdomny. Też pomogliśmy mu znaleźć pracę. Te dzieci to takie diamenciki, które trzeba oszlifować. Jeśli ciągle się o nie dba, wychodzą na dobrą drogę.Angelika Baranowska

Więcej o charytatywnym balu i fundacji DOM – Dbamy O Młodych możecie posłuchać w poniższym wywiadzie.

Angelika Baranowska, Marta Głodek

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: