KULTURA:ZIELONA GÓRA:

W BWA prezentacja książki o LGBT

Można stwierdzić, że Zielona Góra coraz bardziej otwiera się na LGBT. To zasługa Instytutu Równości, który od ubiegłego roku prężnie działa w zakresie szerzenia tolerancji i świadomości dotyczącej m.in. osób LGBT. Po zorganizowaniu dwóch Marszów Równości i Festiwalu Równości, nadszedł czas na kolejne działania – tym razem w kulturze słowa. Jutro, 1 lipca w galerii BWA odbędzie się prezentacja książki Gosi Kot „Od A do Z o LGBTQIAP”.

Obok Gosi Kot współautorami książki są dwaj członkowie Instytutu Równości, z którymi podczas spotkania również będzie można porozmawiać. Na uczestników wydarzenia czekać będą darmowe książki „Od A do Z o LGBTQIAP”. Książka powstała w ramach projektu „Akceptacja – szeruję, działam, zmieniam”, ze wsparciem organizacji Humanity in Action Polska i Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

O procesie tworzenia książki i tym, co dokładnie oznacza skrót LGBTQIAP będzie można dowiedzieć się na spotkaniu. I chociaż LGBT (a czasem już LGBTQ+) istnieje w świadomości społeczeństwa, to pozostałe litery budzą wątpliwości.

Poniedziałkowe spotkanie w BWA rozpocznie się o godzinie 15:00. Odbędzie się w czasie obchodów 50. rocznicy wybuchu zamieszek w klubie Stonewall w Nowym Jorku, co dało początek ruchu tolerancji na rzecz osób LGBT.

Więcej o wydarzeniu – na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: