ZIELONA GÓRA:

W auli UZ – ponownie inauguracja roku. Dla dojrzałych żaków!

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok pełen zajęć

Na początku miał kilkuset słuchaczy, dziś jest ich ponad tysiąc. Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował wczoraj 27. rok działalności. Dojrzali studenci oraz przyjaciele stowarzyszenia spotkali się w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Uniwersytet Trzeciego Wieku proponuje seniorom zajęcia w klubie fotograficznym, udział w wystawach zielonogórskich instytucji kultury czy zajęcia sportowe.

Przychodzą nowi słuchacze, mają nowe pomysły na życie, na swoją aktywność. I czasem z tych propozycji korzystamy. Cieszą się ogromną popularnością wszystkie zajęcia dotyczące usprawnienia, rehabilitacji, nauki języków. Warsztaty o różnym charakterze – fotograficzne, plastyczne, zespoły taneczne. No i oczywiście wykłady, jak przystało na Uniwersytet Trzeciego Wieku.Zofia Banaszak, rektor Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

To była szczególna inauguracja. Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał bowiem sztandar od prezydenta Janusza Kubickiego. To nagroda w uznaniu zasług uniwersytetu dla Zielonej Góry. Najważniejszą z nich jest to, że pozwala seniorom rozwijać swoje zainteresowania.

Na emeryturze mamy dosyć sporo czasu i nie bardzo wiemy, jak go zagospodarować. A zawsze mieliśmy marzenia – odkładaliśmy je na później. Teraz realizujemy się – jedni sporcie, drudzy w językach, w czymś innym, bo zajęć jest bardzo dużo. Daje to nam wielką chęć do życia. Ćwicząc, usprawniamy się, jesteśmy aktywni. Na tym to chyba polega.Alicja Szpakowska-Balewska, słuchaczka UTW

Na rozpoczęciu nowego roku akademickiego nie zabrakło także nowej porcji wiedzy. Wykład dla słuchaczy UTW wygłosił prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wystąpienie dotyczyło – a jakże – chorągwi, flag i sztandarów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00