HOTUCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

UZ wśród liderów wyszczepialności [WIDEO]

Uniwersytet Zielonogórski znalazł się wśród liderów wyszczepialności, jeśli chodzi o nauczycieli akademickich. To dane z Raportu Państwowego Instytutu Badawczego. Nasza uczelni, według ministerialnych statystyk, zajęła drugie miejsce w skali całego kraju. Przed nami jest tylko Uniwersytet Warszawski.

Obecnie w pełni zaszczepionych jest ponad 92% pracowników naukowych. Gorzej jednak statystyki wyglądają, jeśli chodzi o studentów oraz doktorantów. Mówi Ewa Sapeńko z biura prasowego UZ.

Tutaj aż 27 % studentów UZ nie jest w ogóle zaszczepionych. Co trochę nas niepokoi. A sytuacja pandemiczna pogarsza się z każdym dniem. Dlatego zachęcamy naszych studentów do zaszczepienia się.

Co ważne – zaszczepić można się także na uczelni. Mówi Katarzyna Doszczak z biura prasowego UZ.

Mobilny Punkt Szczepień znajduje się przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii. Działa on codziennie od 15 do 18. Można więc przyjść i się zaszczepić. Na dodatek bez wcześniejszej rejestracji.  

Na terenie uczelni cały czas obowiązują także obostrzenia. Warto pamiętać więc o zakrywaniu nosa i ust, częstej dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X