KSIĄŻKA:KULTURA:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Uwaga piszący! Ruszają Wawrzyny

Rozpoczął się nabór do tegorocznych Lubuskich Wawrzynów. Ludzie nauki, pisarze i dziennikarze mogą nadsyłać swoje prace do 17 stycznia.

Najdłuższy staż ma Lubuski Wawrzyn Literacki, który odbędzie się już po raz 26. Nagroda zostanie przyznana w kategorii proza oraz poezja.

Będą dwie kapituły. Osobno będzie oceniana poezja, osobno proza. Zostanie także przyznana nagroda za debiut “Srebrne Sokole Pióro” oraz dyplomy za całokształt twórczości. Zachęcamy do składania książek. Trzeba dostarczyć nam trzy egzemplarze oraz formularz zgłoszenia, na którym trzeba opisać swoje związki z regionem.Agnieszka Ginko, sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Literackiego

Z kolei Wawrzyn Naukowy doczekał się jubileuszu. Przyznany zostanie już po raz 15.

Do Wawrzynu Naukowego mogą być zgłaszane prace, które mają wszystkie wytyczne prac naukowych. Posiadają indeksy, bibliografię, mają swoją recenzję. Przyjmujemy te prace do 17 stycznia. W zeszłym roku po raz pierwszy była taka sytuacja, że przyznano główną nagrodą sześciu współautorom. Tak też może się zdarzyć. Mamy nowy zapis w regulaminie, że może wygrywać książka, którą napisało kilku autorów.Janusz Łastowiecki, sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Naukowego

Najmłodszy w tym gronie jest Wawrzyn Dziennikarski. 7. edycja konkursu niezmiennie ma za zadanie promować dorobek dziennikarzy piszących i mówiących w różnych gatunkach, a który to dorobek odnosi się do naszego regionu.

Zwycięzców poznamy podczas gali Lubuskich Wawrzynów, która odbędzie się 27 lutego w sali im. Janusza Koniusza. Organizatorem konkursu jest zielonogórska biblioteka Norwida oraz gorzowska książnica im. Zbigniewa Herberta.

Rozmowy Marcina Fijałkowskiego z organizatorami Lubuskich Wawrzynów do wysłuchania poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: