LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Urny przed budynkami albo internet. Tak urzędy skarbowe przyjmują PIT-y

Urzędy skarbowe czasowo ograniczyły dostęp do swoich budynków. PIT-y za 2019 rok możemy jednak złożyć bez przeszkód – zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej.

– Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z nami – mówi Ewa Markowicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Jeśli chodzi o roczne rozliczenia podatkowe, to można je złożyć przez Twój e-PIT, e-Deklaracje lub ePUAP. Jeśli chodzi o bezpośredni kontakt w urzędzie skarbowym, to jest to możliwe tylko poprzez wrzucanie deklaracji, pism czy innych dokumentów do specjalnych urn, które są wystawione przy budynku czy bezpośrednio złączone z budynkiem danego urzędu skarbowego. Z tym, że w przypadku takiej formy przekazania dokumentów odbywa się to bez potwierdzenia wpływu do urzędu. Niemniej jednak taki dokument do nas trafia. Obywatele nie muszą się obawiać, że zostanie on bez rozpatrzenia czy gdzieś zaginie.Ewa Markowicz

Przy korzystaniu z usługi „Twój e-PIT” musimy zalogować się za pomocą numeru PESEL lub NIP i kwoty przychodów lub profilu zaufanego. Po zalogowaniu zobaczymy swoje zeznanie podatkowe, które przygotował urząd skarbowy.

Co ważne, jeżeli w ten sposób rozliczymy się z urzędem skarbowym, to w przypadku osób, które mają nadpłatę podatku, zwrot jest zdecydowanie szybszy. Uruchomiliśmy również specjalne infolinie. Jest infolinia KAS, gdzie można zadawać wszelkiego rodzaju pytania dotyczące rocznych rozliczeń podatkowych. Mamy również infolinię wojewódzką.Ewa Markowicz

Na terenie województwa znajduje się 14 urzędów skarbowych. Ograniczenia w dostępie do nich obowiązują do 27 marca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: