ZIELONA GÓRA:

Umowa na rozbudowę „Promyka” podpisana. Co powstanie w nowej części?

Na tę inwestycję rodzice dorosłych dzieci z niepełnosprawnością czekali od lat. Zespół Rehabilitacji „Promyk” zostanie rozbudowany o dodatkowe skrzydło, w którym będzie się mieścił hostel. Powstanie w nim 13 pokoi dla osób z niepełnosprawnością.

Prace będą prowadzone tak, aby nie zakłócić bieżącej działalności – wyjaśnia dyrektor placówki, Magdalena Biniszkiewicz.

„Promyk” zajmuje się rehabilitacją dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i dalej będzie się tym zajmował. Oczywiście polepszy nam się komfort funkcjonowania – dodatkowe sale, węzły sanitarne na pewno poprawią jakość funkcjonowania w ośrodku pracownikom, rodzicom i podopiecznym. Na pewno przebudowa nie będzie mogła być skonfliktowana z działalnością „Promyka” – nadal musi on funkcjonować, nadal musimy rehabilitować. Jest to kwestia dogadania z wykonawcą, w jaki sposób będziemy to robić, żebyśmy nadal mogli pracować tak jak do tej pory.

Ośrodek zajmuje się rehabilitacją osób do 20. roku życia. Potrzebne było miejsce, w którym opiekę znajdą starsi ludzie.

Ich bliscy, którzy się nimi opiekują, kiedyś zapytali nas, co będzie, kiedy ich zabraknie, czy jest miejsce, w którym ich dorosłe dzieci mogłyby doczekać spokojnej starości. I od słowa do słowa doszliśmy do wniosku, że warto wybudować hostel, czyli miejsce, w którym będą dla nich pokoje, w których będzie opieka, w których będą mogli oni żyć, funkcjonować. Trwało to długo, szukaliśmy środków finansowych. Tak naprawdę w „Promyku” będzie można znaleźć pomoc dla osób z niepełnosprawnością od momentu narodzin aż do spokojnej starości.

 

Wykonawcą inwestycji będzie Zakład Remontowo-Budowlany z Kopanicy k. Wolsztyna. Jego przedstawiciel, Maciej Jakuboszczak, ujawnił, co będzie największym wyzwaniem w trakcie rozbudowy obiektu.

Termin jest krótki – to jest jedna rzecz. Druga rzecz – dojazd do obiektu jest bardzo trudny. Będziemy budować zjazd od ulicy Kościuszki, od tego będziemy zresztą zaczynać. Istniejący obiekt zostanie umocniony, ma trochę nadbudowy, dlatego będą podbite fundamenty. Nie powinno być tutaj żadnych zagrożeń, wszystko jest zaprojektowane.

„Promyk” ma być rozbudowany do listopada przyszłego roku. Wartość zadania to prawie 8 milionów złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: