ZIELONA GÓRA:

Umowa na koalicję województwa lubuskiego podpisana: “Chcemy położyć kres wszelkim sporom w sejmiku”

Powstała nowa koalicja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Pod porozumieniem podpisały się cztery kluby: Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz “Grupa Radnych” Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Głównym założeniem koalicji ma być zakończenie sejmikowych sporów. Nowo powstałe porozumienie ma też świadczyć o tym, że sejmik jest instytucją demokratyczną.

Dzisiejsza umowa najważniejszą rzecz jaką ma do odegrania to jest, to, że została stworzona większość. Po to żeby zarząd województwa z marszałkiem na czele, mógł jak najlepiej pracować na rzecz województwa lubuskiego. Na rzecz mieszkańców naszego regionu. Czyli Lubuszanek i Lubuszan.

Koalicjanci mają już kilka pierwszych pomysłów na swoją wspólną działalność. Pod lupę pójdzie chociażby transport publiczny.

Choćby Port Lotniczy. Kiedyś dużym problemem był też transport kolejowy. Duże pieniądze, a wydaje mi się, że efekt nieduży. Jeszcze teraz jak patrzę, puste szynobusy jadą. Coś tu nie pasuje. Do każdego tematu podchodzę w ten sposób, że jeżeli coś jest i jest problemem, to nie likwiduje się tego. A trzeba doprowadzić do tego, że będzie to normalnie funkcjonowało i służyło.

W planach jest także dążenie do tego, żeby lubuskie było nadal zieloną krainą technologii.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: